خرد کردن تبریز سرمربی فوتبال تراکتورسازی

خرد کردن: تبریز سرمربی فوتبال تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تناقض‌های احمدی‌نژاد

محتوای سخنان اخیر احمدی‌نژاد در حمله به قوه قضائیه و درخواست‌هایش مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی باعث شده است که سخنان سال‌های گذشته او دوباره بازخوانی شود؛ این ک

تناقض‌های احمدی‌نژاد

تناقض های احمدی نژاد

عبارات مهم : سیاسی

محتوای سخنان اخیر احمدی نژاد در حمله به قوه قضائیه و درخواست هایش مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی باعث شده است که سخنان سال های گذشته او دوباره بازخوانی شود؛ این که مواضع امروز او تا چه میزان و کجا به مواضع سال های پیش او شباهت دارد.

روزنامه شرق نوشت: «احمدی نژاد این روزها بعد از بازداشت دو یار بهاری اش حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی تقریبا تنها شده است ولی همچنان روی خط خبر هست. مدیر سابق دولت این روزها نامه نگاری می کند. در جهت حمایت از حمید بقایی که اعتصاب غذا کرده بیانیه می دهد، بست می نشیند و از خودش ویدئو منتشر می کند. تا جایی که دیروز باز هم در جهت حمایت از رفقای بازداشت شده است اش ویدئوی جدیدی منتشر کرد. محتوای سخنان اخیر او در حمله به قوه قضائیه و درخواست هایش مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی باعث شده است که سخنان سال های گذشته او دوباره بازخوانی شود؛ این که مواضع امروز او تا چه میزان و کجا به مواضع سال های پیش او شباهت دارد.

او در بخشی از ویدئویی که دیروز در کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامش منتشر کرد، سخنانی را خطاب به مرجعی که نامی از آن نمی برد ولی احتمالا قوه قضائیه هست، بیان کرده هست. او گفته: «… اگر هم کسی به نظر شما تخلف سیاسی کرده، باید برود در دادگاه سیاسی با حضور هیات منصفه محاکمه شود. یک جوانی در اینترنت چیزی نوشته یا جوانی رفته جهت دوستانش وثیقه جور کرده ولی در دادسرا به اتهام اقدام شرکت یافته علیه امنیت ملی دستگیر می شود. یک جوان دانشجو یک جمله ای علیه دو جناح کشور گفته هست. گفته بروید سراغ کارتان. اینها را دستگیر کرده اند و هیچ کس جواب نمی دهد. اینها رفتارهای درستی نیست و به کشور آسیب می زند…»

تناقض‌های احمدی‌نژاد

اما احمدی نژاد در سال هایی که مدیر دولت بود چه گفته است؟ او درست بعد از رخدادهای سال ٨٨ با یک شبکه خارجی گفت وگو کرده بود که شبکه یوینیوز به تازگی اقدام به بازنشر آن کرده هست. در این مصاحبه، مجری یا گفت وگو کننده از او راجع به زندان های ایران، رخدادهای سال ٨٨ و حصر موسوی و کروبی سؤال کرده بود که احمدی نژاد در پاسخ گفته است: «در همه جای دنیا زندان وجود دارد، در انگلستان زندان وجود ندارد؟ آنها مسائلی با قوه قضائیه دارند. قوه قضائیه در کشور عزیزمان ایران مستقل هست. من حق دخالت در کار قضات را ندارم. قوانینی است و افراد طبق قوانین می توانند با قوه قضائیه تعامل کنند.»

ادعای نوری زاده در مورد احمدی نژاد

محتوای سخنان اخیر احمدی‌نژاد در حمله به قوه قضائیه و درخواست‌هایش مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی باعث شده است که سخنان سال‌های گذشته او دوباره بازخوانی شود؛ این ک

خبر عجیب تری که این روزها راجع به احمدی نژاد و حلقه یارانش منتشر شده، مربوط به انتشار فیلم جلسه خبرگان سال ٦٨ راجع به تعیین جانشین امام خمینی(ره) در زمستان گذشته هست. فیلمی که بخش های تقطیع شده است آن پیش از این از صداوسیما انتشار یافته بود ولی نسخه کامل آن تا همین چند ماه پیش هیچ وقت امکان انتشار پیدا نکرده بود. خبرآنلاین نوشته است که این ویدئو را نخستین بار شبکه فارسی زبان بی بی سی انتشار داده است و در دیگر رسانه‎ها بازنشر شده است و حتی دست به دست در اینترنت چرخید و تصویر العمل هایی زیادی را در پی داشت. اگر چه به نظر می رسد که این فیلم نخستین بار به دست فردی تحت عنوان روزنامه نگار با نام شاهد علوی در کانال تلگرامی اش انتشار یافته بود. با این حال به تازگی مجری و تحلیلگر برنامه صدای آمریکا از ماجرای انتشار این فیلم محرمانه از جلسه خبرگان رهبری جهت تعیین جانشین امام خمینی(ره) در رسانه‎های خارجی پرده برداشت.

همان وقت این سؤال مطرح بود که این فیلم چطور سر از آن سوی مرزها درآورده هست. نه شبکه بی بی سی و نه شاهد علوی هیچ وقت منبع مهم ارسال کننده فیلم را فاش نکردند ولی با گذشت چند ماه، یکی از ایرانیان خارج نشین به این سؤال پاسخ داده هست. در فیلمی که سایت خبری گزینش منتشر کرده هست، علیرضا نوری زاده، مجری و تحلیلگر شبکه فارسی زبان صدای آمریکا در بخشی از برنامه خبری – تحلیلی‎اش گفت: «همین ماجرای فیلم خبرگان را کی فرستاد؟ حداقل جهت ما از جانب آقای احمدی نژاد آمد. چون کسی که فرستاد می شناسمش. رامین خان سلام علیکم.» البته او نگفت که منظورش کدام «رامین» است!

اخبار مربوط به یاران بهاری البته به همین دو مورد محدود نمی شود. تا جایی که دو روز گذشته سایت و کانال دولت بهار، متعلق به حامیان احمدی نژاد، مدعی شد: «شنیده ها حاکی است علی رغم گذشت شش روز از آخر بازپرسی و اخذ آخرین دفاعیات… در غیاب بازپرس، همچنان به بازجویی از مهندس اسفندیار رحیم مشایی ادامه می دهند و در این راستا از افرادی همچون عباس غفاری جهت شدت یافتن فشار معنوی و روانی بر ایشان بهره می گیرند.»

تناقض‌های احمدی‌نژاد

در ادامه این پیام، دولت بهار توضیح داد که « بر اساس قانون، بعد از آخر بازپرسی و اخذ آخرین دفاعیات، باید متهم به بند عمومی انتقال یافته و سپس با تعیین قرار مناسب اعم از وثیقه، کفیل یا قرار التزام، آزاد شود.»

عباس غفاری همان فردی است که به جن گیر یا رمال دولت احمدی نژاد و فرد نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی مشهور بود. محسنی اژه ای همان وقت از دستگیری دو جن گیر دولتی خبر داد و گفته بود: «دو جن گیر دولتی بازداشت شده است اند و جهت این افراد کیفرخواست و قرار مجرمیت صادر شده است و پرونده آنها در حال پیگیری است.»

محتوای سخنان اخیر احمدی‌نژاد در حمله به قوه قضائیه و درخواست‌هایش مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی باعث شده است که سخنان سال‌های گذشته او دوباره بازخوانی شود؛ این ک

احمدی نژاد البته پیش تر – حدود یک ماه بعد از بازداشت غفاری – در پاسخ به خبرنگاران گفته بود: «اون ها رو که دستگیر کردن، خیالشون راحت شد، ول کنید دیگه. بذارید دولت به کارش برسه؛ یعنی آن سفینه ای هم که فرستادیم بالا، کار جن ها بود؟»

واژه های کلیدی: سیاسی | انتشار | بازداشت | روز گذشته | احمدی نژاد | قوه قضائیه | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs